یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باوجود تایید گفتمان ظریف ازسوی رهبری شاهد تخریب‌ وی هستیم، گفت که هجمه‌ها علیه وزیر خارجه تاثیری در نگاه مردم به او ندارد.

محمدباقر سعادت در گفت‌وگو با خبرنگار فام‌نیوز با اشاره به هجمه‌های شدیدی که طی روزهای گذشته علیه وزیر امور خارجه صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز شاهدیم که به‌بهانه یک اظهارنظر ساده در بحث پولشویی، بعضی دوستان بی‌توجه به شرایط خاص کشور اقدام به تخریب آقای ظریف می‌کنند و این درحالی است که ما در این روزها بیش از هر زمان دیگری نیازمند وحدت و همدلی میان مردم با مسئولان و البته مسئولان با یکدیگر هستیم.

وی افزود: امروز لازم است که همه با هم متحد باشیم تا بتوانیم از شرایطی که آمریکا برای کشور به‌وجود آورده، خارج شویم. امروز باید بیش از هر زمان دیگری انسجام و اتحادمان را تقویت کنیم اما متاسفانه برخی، نه‌تنها کمکی به این مهم نمی‌کنند، بلکه عکس آن نیز عمل می‌کنند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد وزیر امور خارجه طی بیش از پنج سال گذشته گفت: ظریف، انسانی مومن و متهد و وزیری کاردان و خدمت‌گزار است که اتفاقاً جایگاه بسیار خوبی نزد افکار عمومی دارد و این هجمه‌ها عملاً تاثیری در نگاه مردم به او ندارد.

این نماینده مجلس همچنین با یادآوری حمایت همیشگی مقام معظم رهبری از وزیر امور خارجه و مجموعه دولت اظهار کرد: اقدامات، اعمال، رفتار و گفتمان ظریف در جایگاه وزیر امور خارجه و رییس دستگاه دیپلماسی کشور بارها و بارها موردتایید و حمایت ویژه مقام معظم رهبری قرار گرفته و با این حال، شاهد چنین اقداماتی ازسوی مخالفان دولت هستیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در واکنش به پرسشی درمورد انگیزه احتمالی مخالفان وزیر امور خارجه گفت: واقعیت این است که شخصاً هنوز هم نمی‌دانم انگیزه این اقدامات علیه ظریف چیست و چرا بعضی چنین عمل می‌کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر لزوم حفظ و ارتقای اتحاد و همدلی میان مسئولان یادآور شد: امروز تنها راه نجات کشور از مشکلاتی که با آن روبرو شده‌ایم، این است که همگی همدلانه کنار یکدیگر بیاستیم و برای خروج از این وضعیت تلاش کنیم.

سعادت در پایان تصریح کرد: شاید ندانم‌کاری علت این اقدامات باشد. درواقع بهترین واژه‌ای که برای توضیح انگیزه احتمالی مخالفان به ذهنم می‌رسد، این است که بگوییم این افراد از سر ناآگاهی و ندانم‌کاری دست به چنین اقداماتی می‌زنند، وگرنه همه می‌دانند که هیچ‌کس از اختلاف سود نمی‌برد، بجز دشمنان.