فام‌نیوز- نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نگاه امنیتی به تجمعات مردمی زمینه را برای فرصت طلبان فراهم می کند، گفت: ارائه مجوز برای تجمعات قانونی حق شهروندی مردم است.
به گزارش خبرنگار ‪‫خبرگزاری خانه ملت‬‬، احمد همتی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۵ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود، گفت: پیشنهادم به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در رابطه با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در خصوص بنزین این است که از مسئولان مربوطه بخواهند که گزارش ماهانه با مستندات لازم را به مجلس ارائه کنند تا توزیع یارانه ها و کنترل قیمت ها به درستی انجام شود و بیش از این باعث نارضایتی مردم نگردد.
نماینده مردم سمنان و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حل مشکلات کشور در گرو اجرای صحیح قانون است، افزود: اجرای هدفمندی یارانه ها باید طی ۵ سال انجام می شد اما متاسفانه عدم توجه به این موضوع مهم مشکلات بسیاری را برای مردم ایجاد کرد بنابراین دولت و مجلس باید اهتمام بیشتری برای اجرای قوانین داشته باشند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در رابطه با ضرورت اجرای تجمعات قانونی مردم، گفت: این قانون حق شهروندی مردم بوده و باید رعایت شود، در این ۴۰ سال چند مجوز قانونی برای این گونه تجمعات صادر کردیم تا این حق قانونی را برای مردم قائل شویم. نگاه تنگ نظرانه و امنیتی به تجمعات قانونی مردم زمینه را برای فرصت طلبان فراهم می کند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به هیات دولت و وزیر نیرو، افزود: در اجرای پروژه های انتقال آب دریای خزر، سدهای استان سمنان و انتقال آب سرخه که تمام مراحل قانونی آن انجام شده است جدیت بیشتری داشته باشید.
همتی با اشاره به ضرورت اجرای پروژه های انتقال آب، اظهار کرد: اجرای این پروژه ها باعث می شود وضعیت بحرانی آب در سمنان و حوزه انتخابیه اینجانب حل شده و راه توسعه هموار شود.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: رتبه بندی معلمان، سازمان نظام معلمی و مسائل مربوط به سهمیه بندی بنزین ناوگان حمل و نقل و جانبازان در دستورکار مجلس قرار بگیرد.