نماینده مردم سمنان در مجلس خطاب به وزیر علوم و تحقیقات گفت: این وزارتخانه باید به کرسی های آزاد اندیشی که مدنظر مقام معظم رهبری است، توجه ویژه ای داشته باشد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد همتی در نشست علنی نوبت صبح امروز (دوشنبه، ۳ تیرماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و تبریک هفته قوه قضائیه در تذکر شفاهی خود، از سپاه پاسداران برای عملیات علیه تجاوز پهپاد جاسوسی آمریکا تشکر می کنم و امیدوارم این مسیر با قدرت ادامه پیدا کند.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی خطاب به هیأت رئیسه و رئیس مجلس گفت: باید قوه مقننه هم مانند دیگر قوا نشست خبری جداگانه برگزار کند.

وی افزود: به هیأت رئیسه پیشنهاد داده بودیم که روز نظارت بر قوانین تصویب شود اما متأسفانه ۸ ماه است که به این مهم بی‌توجهی شده است.

این نماینده مردم در مجلس با اشاره به نیازمندی استان سمنان به منابع پایدار آب گفت: معیار انتقال آب و دسترسی به منابع پایدار باید کار کارشناسی و قانون باشد لذا از اظهارنظر شخصی در این خصوص باید خودداری شود.

همتی با بیان اینکه سمنان برای توسعه پایدار به منابع پایدار آب نیاز دارد، اظهار کرد: ‌انتقال آب دریای خزر باید هر چه سریع‌تر به استان سمنان اجرایی شود.

نماینده مردم سمنان در مجلس در تذکری به وزیر علوم، تحیقات و فناوری گفت: باید این وزارتخانه به دانشگاه‌های تک‌جنسیتی از جمله دانشگاه سمنان توجه ویژه‌ای کند چرا که دانشگاه فرزانگان سمنان ۱۰ ماه است بدون رئیس اداره می شود و لازم است این موضوع مدنظر وزیر محترم قرار بگیرد.

وی گفت: دانشگاه‌های مادر با توجه به آمایش سرزمینی صورت گرفته باید از سوی وزارت علوم مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم سمنان در مجلس در پایان خطاب به وزیر علوم گفت: برگزاری و توسعه کرسی‌های آزاداندیشی که مدنظر مقام معظم رهبری است باید در دستور کار این وزارتخانه قرار گیرد.