فام‌نیوز- عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس گفت: همراهی نکردن کشورها با سیاست های نابخردانه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل، نشانه‌ای دیگر از موفقیت و جهت گیری صحیح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و از ثمرات پس از برجام در جامعه جهانی است.
فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با ایرنا در ارزیابی خود از نشست شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل با موضوع ایران افزود: برگزاری چنین نشستی با فشار ایالات متحده آمریکا و بر محور مسایل داخلی به اعتبار شورای امنیت لطمه زد.

وی تصریح کرد: تمکین و تسلیم سازمان ملل به عنوان یک نهاد بین المللی در برابر چنین درخواست های مداخله جویانه بی‌اعتباری آن را به دنبال خواهد داشت.

عضو فراکسیون امید مجلس ضمن اعلام انزجار از برگزاری این نشست اظهار داشت: خوشبختانه در نتیجه هوشیاری، انتخاب و اقدام به موقع و خردمندانه مردم بزرگوار ایران در جدا کردن راه و مطالبات بحق خویش از فرصت طلبان و مخلان نظم، امنیت و آرامش کشور و همچنین موضع گیری عاقلانه و صحیح مسئولین در برسمیت شناختن حق اعتراض و مطالبه به دور از خشونت مردم برابر اصل بیست و هفتم قانون اساسی و خویشتنداری نیروی انتظامی و دیگر قوای مسلح تا سرحد امکان، باوجود تمکین سازمان ملل متحد در برابر ترامپ، ایالات متحده آمریکا موفق به دستیابی به نتیجه دلخواه نشد.

ذوالقدر همچنین گفت: این خود از محکم ترین دلایلی است که نشان می دهد سرنخ آشوب‌ها و خشونت طلبی‌های فرصت‌طلبان در ایران از خارج از کشور هدایت شده است و چنین اقداماتی علاوه بر بی اعتبار کردن سازمان‌های بین المللی دخالتی آشکار در امور داخلی کشورها محسوب شده و در نزد افکار عمومیِ جهان، عرف، قوانین و قواعد بین‌المللی محکوم است.

وی یادآور شد: شب گذشته شاهد بودیم نمایندگانی از چهار قاره و از کشورهای فرانسه، سوئد ، روسیه ، چین ، بولیوی، ساحل عاج، گینه، اتیوپی، قزاقستان و لهستان در این سناریو طراحی شده در مورد ایران ، حاضر به همراهی با ترامپ نشده و رای به محکومیت ملت ایران ندادند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: همراهی نکردن کشورها با سیاست های نابخردانه آمریکا، آن هم در این سطح ، علاوه بر موارد ذکر شده نشانه ای دیگر از موفقیت و جهت گیری صحیح سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و از ثمرات پس از برجام در جامعه جهانی و بین المللی است که موجب شکست سیاست این کشور شده است.

وی ضمن قدردانی از از مردم بزرگوار، فهیم، صبور، هوشیار و آگاه ایران از سران قوا ، مسئولین کشوری و لشگری خواست قدردان ملت ایران بوده و براساس اصول قانون اساسی ترتیبی اتخاذ کنند تا زمینه و امکانات لازم برای بیان مطالب و پیگیری مطالبات به حق مردم بدور از خشونت فراهم شود.

وی همچنین به جریان های سیاسی، تریبون های رسمی، رسانه ها بویژه صدا و سیما و دلسوزان کشور و نظام توصیه کرد، اجازه ندهند اختلافات و تندروی ها موجب خدشه به وحدت و انسجام ملی شود و با وحدت کلمه و بدور از حاشیه ها به آرامش فضای عمومی جامعه کنند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس دهم همچنین از مردم خواست که قوای مجریه ، مقننه و قضاییه را برای تحقق امید، پیشرفت و رونق اقتصادی جمهوری اسلامی ایران کمک کنند.