فام نیوز –  فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران و عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس  با انتقاد از انتساب برخی موارد به  وزیر امور خارجه توسط یک نماینده عضو جبهه پایداری گفت: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اگر بالاخره بررسی موضوع توییت یک نماینده را به پایان برد، در این موارد نیز ورود کند تا نشان دهد به دنبال انجام وظایف ذاتی خویش است.

سعیدی با انتقاد از اقدام جواد کریمی‌قدوسی در افشای اظهارات محرمانه محمدجواد ظریف در جلسه اخیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سوال اینجا است که آیا انتساب دروغ به رییس دستگاه دیپلماسی کشور آن هم در شرایطی که نقش ایران در معادلات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای مورد تاکید دوست و دشمن قرار گرفته، بر اساس وظایف نمایندگی انجام می‌شود؟!

او گفت: در شرایط پیچیده منطقه و بحث فنی و کارشناسی برجام، برخی در کشور آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و با انتساب دروغ‌های عجیب و غریب به وزیر امور خارجه به تضعیف ایران می‌پردازند و این در حالی است که بیان چنین اظهاراتی چه از روی بی‌اطلاعی و چه از روی غرض‌ورزی نتیجه‌ای جز آسیب زدن به منافع ملی ندارد.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: مگر منافع یک جریان سیاسی چقدر ارزش دارد که آن را با منافع ملت بزرگ ایران عوض می‌کنید؟ کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی باید نسبت به انتشار مخدوش و غلط سخنان وزیر امور خارجه در جلسه محرمانه واکنش نشان دهد.

سعیدی در پایان تصریح کرد: همچنین هیات نظارت بر رفتار نمایندگان اگر بالاخره بررسی موضوع توییت یک نماینده را به پایان برد، در این موارد نیز ورود کند تا نشان دهد به دنبال انجام وظایف ذاتی خویش است.

 

منبع: ایلنا