فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه تفاوتی میان حضورزنان در ورزشگاه‌ها با سایر اماکن عمومی وجودندارد گفت: متاسفانه به دلیل کاهلی و عدم تمهیدات لازم، مسئله جزئی حضور زنان در ورزشگاه‌ها تبدیل به بحران ملی و پرهزینه برای کشور شد.
محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با «فام نیوز» درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفت: حضور زنان در ورزشگاه‌ها همانند حضو آنان در اتوبوس، سینما، تئاتر و سایر مکان‌هاست و فرقی ندارد، استادیوم به ماهو استادیوم لزوما به معنای منع نیست مگر اینکه بیم از حواشی و حوادث باشد.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه که تاکنون از اظهارنظرها می‌توان تحلیل کرد این است که بیم از حواشی وحوادث در استادیوم وجود داشته است که با توجه به اعلام آمادگی وزیر ورزش و مسئولان مربوطه مبنی بر اینکه تدبیر و تمهیدات لازم برای جداسازی حضور بانوان در استادیوم‌ها و به ویژه مبادی ورودی و خروجی و تفکیک سرویس‌های بهداشتی صورت گرفته به گونه‌ای که در حساب احتمالات جایی برای نگرانی نمانده است، طبیعی است که دیگر این حساسیت نباید مانع یک حق طبیعی باشد و با این اعلام آمادگی برای بازی‌های ملی باید این مسئله حل شود و حضور زنان در ورزشگاه‌ها بلامانع باشد.
وی ادامه داد: حضور بانوان در ورزشگاه‌ها مطالبه‌ای است که سال‌هاست وجود دارد و به دلیل کاهلی و عدم تمهیدات لازم این مسئله جزئی تبدیل به بحران ملی و پرهزینه برای کشور شد.
این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: اگر رفتار مسئولانه در گذشته وجود داشت می‌شد با انجام این تمهیدات این مسئله را همچون هزاران مسئله دیگرحل کرد و آن را به جلوه ای از ناکارآمدی تبدیل نکنیم.