فام نیوز- نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: از رئیس دستگاه قضا تقاضا داریم برای شفافیت موضوع به جای پخش اعترافات از صدا و سیما، دادگاه‌ها را به صورت علنی برگزار کند تا حقّی از مردم ضایع نشود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،بهرام پارسایی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، ۱۷ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور با تبریک روز دانشجو گفت: از بخشی از سیاست‌های خارجی و برجامی مانند همیشه از شما حمایت می‌کنیم و تزلزل برجام و فشار وارده به مردم کشور نشان از جایگاه برجام دارد اما در مباحثی به صورت جدی از شما گلایه داریم.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای اصل ۲۷ قانون اساسی در مورد آزادی تشکل اجتماعات شد و افزود: شما که می‌گویید گروهی اندک اعتراض داشته‌اند یک بار این اصل را به اجرا بگذارید و با ایجاد فضای امن اجازه دهید اجتماعات شکل گیرند و مشاهده کنید تا چه اندازه مردم از رفتارها و ناکارآمدی ها ناراضی هستند.

وی با اشاره به اصل ۷۹ قانون اساسی که در مورد اختیارات و صلاحیت مجلس است، ادامه داد: بر اساس این اصل دولت اجازه دارد با تصویب مجلس محدودیت‌های ضروری را به طور موقت برقرار کند؛ قطع اینترنت توسط شورای عالی امنیت ملی به ریاست شما به طور کامل برخلاف این اصل قانون اساسی است.

پارسایی خطاب به رئیس جمهور یادآور شد: در بحث اعتراضات مدنی مردم اینکه بخواهید همه را اغتشاشگر و آشوبگر خطاب کنید به صلاح و درست نیست و اینکه گفته می‌شود در شیراز و صدرا به اماکن نظامی حمله کرده‌اند بر اساس اطلاعات واصله حتّی یک نفر از جانباختگان در حریم ورودی پادگان‌ها نبوده‌اند؛ چه راهکاری برای پیشگیری از کشته شدن مردم داشتید؟ و کدام اقدامات پیشگیرانه را ابتدا اجرا کردید و سپس بر روی مردم آتش گشودید.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در پی دستور رهبری، از مراکز امنیتی و قضایی می‌خواهیم این مسائل را به طور جدی در رأس کار خود قرار داده و برای شفافیت موضوع از رئیس قوه قضائیه تقاضا داریم به جای پخش اعترافات از صدا و سیما، دادگاه‌ها را به صورت علنی برگزار کند تا حقّی از مردم ضایع نشود.