فام نیوز – پروانه سلحشوری، نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون زنان مجلس که روز گذشته به همراه دکتر عارف، فرید موسوی، محمود صادقی و داود محمدی، در جلسه با نمایندگان تشکلهای دانشجویی، درباره گزینه پیشنهادی وزارت علوم، حضور داشت، با انتشار یادداشتی، از عدم رضایت از  عملکرد و مواضع منصور غلامی خبر داد.

سلحشوری در اینستاگرام خود، با اشاره به حضور غلامی در جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس، نوشت:

در کمیسیون فرهنگی مجلس، میزبان جناب آقای دکتر غلامی وزیر پیشنهادی علوم بودیم.

گرچه متاسفانه مدت جلسه کوتاه بود لیکن از آقای دکتر غلامی به عنوان کسی که دو دوره در زمان وزارت آقای دکتر معین و دولت اصلاحات، و همینطور یک دوره در دولت اقای روحانی ریاست دانشگاه را برعهده داشته، انتظار بیشتری داشتم.

متاسفانه پاسخ های ایشان به سوالات و توضیحات ایشان اصلا قانع کننده نبود و در قامت یک وزیر، آن هم وزارتخانه ای به اهمیت وزارت علوم ظاهر نشدند.

در فراکسیون امید، کمیته ارزیابی و مجمع عمومی فراکسیون جلساتی را برگزار کرده اند اما هنوز جلسه نهایی برگزار نشده است.

اگر چه ملاک اصلاح طلبی برای ما مهم است و گروهی از دوستان هم ایشان را اصلاح طلب می دانند، اما این فقط یکی از شاخص های فراکسیون امید است و در کنار این شاخص، شاخص هایی چون توانمندی اجرایی و مدیریتی، برنامه ریزی و سیاست گذاری از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

از آقای روحانی انتظار می رفت به وزارتخانه ای که بدنه آن پایگاه رای ایشان بوده است اهمیت بیشتری می دادند و کسی را پیشنهاد می کردند که در بین عناصر اصلی تشکیل دهنده ی دانشگاه مانند استادان، کارمندان و دانشجویان از اعتبار، مقبولیت و محبوبیت بیشتری برخورد باشند.

این نکته که دانشجویان را قبل از انتخابات آگاه نامیده و بعد از انتخابات آنان را احساساتی خطاب کنیم، نه اخلاقی است و نه سیاسی.

آقای دکتر غلامی باید پاسخ افکار عمومی را مستدل و قانع کننده بدهند و مستنداتی که به دست نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی رسیده است را پاسخ دهند. پاسخی که بتواند نمایندگان مردم را قانع نماید.