فام نیوز – پروانه سلحشوری نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس، ظهر امروز در جریان جلسه علنی مجلس و در تذکری، ضمن تشکر از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌دلیل انتصاب خانم چنگیز به‌سرپرستی دانشگاه اصفهان، نسبت به وضعیت آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد در حصر هشدار داد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس در تذکری به وزرای اطلاعات و کشور در جهت رسیدگی به وضعیت محصوران گفت: بیش از شش سال و نیم از حصر محصوران می‌گذرد و آقای کروبی این روزها در وضعیت بغرنجی به‌سر می‌برد و وضعیت سلامتی مهندس موسوی و خانم زهرا رهنورد نیز بسیار نگران‌کننده است.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس افزود: متاسفانه کار تا به آن‌جا پیش رفته که شیخ مهدی کروبی برای این‌که دادگاه عادلانه‌ای برایش برگزار شود، مجبور به اعتصاب غذا شده است و خوشبختانه با توجه مسئولان نظام و برآورده شدن شرط ایشان مبنی بر بیرون رفتن زندان‌بانان از داخل منزل، آقای کروبی اعتصاب غذای خود را شکسته است اما وضعیت سلامت ایشان همواره بسیار خطرناک است.

سلحشوری تصریح کرد: محصوران به‌لحاظ سنی مسن هستند و هر لحظه ممکن است اتفاق ناگواری برایشان پیش بیاید. سن بالا و درگیر بودن به انواع بیماری به‌اضافه منع ارتباطات باعث شده روز به روز حال آن‌ها بدتر شده و سلامتشان تهدید شود.

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: نظام جمهوری اسلامی در سایه رهبری مقام معظم رهبری دارای چنان اقتداری است که به راحتی می‌تواند گره از این مشکل نیز بگشاید.