فام‌نیوز- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هرچند از ابتدای ورود ویروس به کشور تاکید داشتم که دولت می بایست قاطع تر و محکم تر عمل کند، اما در مجموع، اقدامات دولت در مدیریت و کنترل کرونا قابل تقدیر است.

مسعود پزشکیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اقدامات دولت در مدیریت و کنترل بیماری کرونا گفت:ورود نیروهای بسیج ،مردم عادی و تمام ارگان ها همچنین پیگیری های شخص رئیس جمهور، رسانه ها و صداوسیما مردم را نسبت به این مساله حساس کرد و برای مقابله با آن، همه با قدرت به صحنه آمدند.

وی ادامه داد:همان موقع معتقد بودم که دولت می بایست قاطع تر و محکم تر عمل می کرد اما به این معنی نیست که زحماتی که این عزیزان کشیدند، خوب نبوده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: وقتی کشورمان را با اروپا و آمریکا مقایسه می کنیم می بینم که در زمینه بیماری کرونا با آن ها اختلاف فاحش داریم و زحمات دولت قابل قدردانی است .

وی که سابقه وزارت بهداشت را در کارنامه خود دارد، افزود: در مناطقی که وضعیت کرونا سفید اعلام شده، باید تلاش کنیم که افراد وارد شهرهای زرد و قرمز نشوند و به زندگی عادی خود برگردند.

پزشکیان بیان کرد: من اگر جای دولت بودم مناطق قرمز را قرنطینه می کردم و با توزیع نیاز های روزانه مردم مانع تردد های بی جهت می شدم اما کاری که دولت به وسیله نیرو های مختلف انجام می دهد قابل تقدیر است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در هفته های پیش صداوسیما جلساتی را برگزاری کرد و در آن جا گفتم که رئیس جمهور باید فرماندهی ستاد مقابله با کرونا را بر عهده بگیرد . بعد از آن صحبت هر روز رئیس جمهور جلسه می گذارد و در حال پیگیری است که نتایج آن بهبود وضعیت فعلی نسبت به گذشته است.