فام نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیگیری های فراکسیون امید برای به رسمیت شناختن اعتراضات راه به جایی نبرد، گفت: نمی دانیم آقایان از چه نگران هستند که اجازه و مجوز لازم برای شکل گیری اعتراضات مدنی را نمی دهند.
ابوالفضل سروش در گفت وگو با «فام نیوز» در مورد ساماندهی و به رسمیت شناختن اعتراضات مدنی ،گفت: اعتراض و تجمع مردم اصولا برای این شکل می گیرد که مردم می خواهند حرفشان را به گوش مسئولان برسانند و این حق طبیعی آنها است اما ۴۰ سال است که مردم نمی دانند اگر بخواهند به تصمیمی و برنامه ای اعتراض کنند کجا بروند و چه کار کنند.
این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هم در مجلس ششم و هم در این مجلس طرحی برای در نظر گفتن مکانی برای شکل گیری اعتراضات ارائه شد اما هر دو طرح بایکوت شد و هیچ موقع تدبیری برای در نظر گرفتن مکانی جهت اینکه مردم اعتراضشان را به گوش مسئولان برسانند در نظر گرفته نشد.
وی بیان کرد: در برهه ای از زمان این موضوع مطرح شد که پارک لاله را برای شکل گیری این اعتراضات در نظر بگیرند که این هم بایکوت شد و اینکه چرا با این طرح ها مخالفت می شود موضوعی است که ما هم از آن بی اطلاعیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نمی دانیم آقایان از چه نگران هستند که اجازه و مجوز لازم برای شکل گیری اعتراضات مدنی را نمی دهند،شاید بخشی از نگرانی شان این است که ممکن است با هر تجمعی، برخی آشوبگر وارد میدان شوند و با ساماندهی، سردسته این اعتراضات شوند .
وی در مورد اینکه چرا فراکسیون امید به صورت جدی در مجلس دهم پیگیر طرح ساماندهی اعتراضات مدنی نشد؟ گفت: حرف فراکسیون امید در این زمینه به جایی نرسید و حقیقت این است پیگیری های ما برای این موضوع راه به جایی نبرد و نمی برد.
انتهای پیام