فام‌نیوز- یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF مشکلات بانکی را برای کشور ایجاد می‌کند، گفت: به عنوان نمایندگان ملت توجیه نیستیم که چرا منافع ملت در لوایح چهارگانه دیده نشد.

عبدالرضا هاشم زایی در گفت‌وگو با «فام‌نیوز» با اشاره به قرار گرفتن ایران در لیست سیاه FATF، گفت: مجلس هر چهار لایحه مربوط به FATF را تصویب و برای شورای نگهبان ارسال کرد، دو لایحه از این لوایح در طول یکسال گذشته در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاتکلیف بود اما با تعلل آقایان نهایتا مهلت FATF پایان یافت و‌ ما در لیست سیاه قرار گرفتیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه، مبادلات پولی و بانکی ما با کشورهایی که با آنها مراودات بانکی داشتیم با مشکل مواجهه می‌شود، گرچه مسئولان بانک مرکزی تاکید دارند که اتفاقی برای اقتصاد کشور نمی‌افتد اما ما معتقدیم که در زمینه مبادلات بانکی‌مان با دنیا دچار مشکل می‌شویم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر فقط ما و کره شمالی عضو FATF نیستیم و قطعا با قرار گرفتن ما در لیست سیاه فضا تنگ‌تر می‌شود و مبادلات بانکی و صادرات و واردات ما با مشکلات جدی مواجهه می‌شود، این واقعیت‌ها باید دیده می‌شد که متاسفانه نادیده گرفته شد و نتیجه آن نیز قرار گرفتن ما در لیست سیاه بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: هرچه فکر می کنم که چرا آقایان در این زمینه تصمیم‌گیری نکردند عقلم به جایی نمی‌رسد، ما به عنوان نمایندگان مردم توجیه نیستیم که چرا منافع ملت در این ماجرا دیده نشد.

انتهای پیام