فام نیوز- نماینده مردم اردل و فارسان گفت: چکش کاری دیگری در ایستگاه صحن مجلس روی لایحه بودجه سال آینده، انجام خواهیم داد.
به گزارش ایسنا، علی کاظمی بابا حیدری در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۹۷ در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: با تصویب کلیات لایحه بودجه سال آینده روی جزییات باید چکش‌کاری اساسی انجام دهیم.
به گفته وی، لایحه بودجه ۹۷ عملیاتی و از نظر مالیاتی و بودجه‌ای شفاف و دارای انضباط مالی است.
به اعتقاد کاظمی باباحیدری، اولویت‌های بودجه ۹۷ شامل بافت فرسوده، اشتغال، حمایت از رونق تولید، محیط زیست، ریزگردها، احداث ریل آهن در استان‌های فاقد مسیر ریلی، صادرات غیرنفتی و توجه ویژه به اشتغال جوانان، عشایر و روستاییان است.
نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی احیای بافت فرسوده و توجه به محیط زیست را بسترساز بهبود اشتغال و بهبود هوای تنفسی در شهرها دانست و افزود: با آغاز احیای بافت فرسوده مشاغل مرتبط بسیاری رونق خواهد گرفت. همچنین با توجه دولت به مساله پسماند و تجهیز ناوگان حمل و نقل عمومی، خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها بستر بسیار خوبی برای بهبود نرخ اشتغال به ویژه اشتغال جوانان به وجود می‌آید.
به گفته کاظمی باباحیدری برداشت از صندوق توسعه ملی در بودجه سال ۹۷ کاهش یافته است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ابراز امیدواری کرد که در بنیه اقتصادی کشور هم همانند بنیه دفاعی شاهد تحول اساسی باشیم.