فام‌نیوز- نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به هجمه‌های اخیر علیه مجلس، گفت: مجلس نمی‌تواند به تنهایی مشکلات مردم را رفع کند اما نمیاندگان مجلس دهم و کمیسیون‌های تخصصی آن از جمله کمیسیون قضایی کارنامه قابل دفاعی از خود به جا گذاشتند.

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به هجمه‌های اخیر علیه مجلس، گفت: نمایندگان در حد امکان به خوبی عمل کردند. متاسفانه مشکلات فراوان مردم و کشور به گونه‌ای است که حل آنها به تنهایی از عهده مجلس بر نمی‌آید. مصوبات مجلس نمی‌تواند به تنهایی شرایط سخت تحریم و مسائل عدیده اقتصادی را تسهیل کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موفقیت به شکلی که از مجلس انتظار می‌رود شاید تحقق پیدا نکرده زیرا این موضوع دلایل بیرونی دارد، متاسفانه برخی از نهادهای موازی اجازه ندادند که مجلس به نحو احسن عمل کند.

وی افزود: با توجه به موضوعات و مسائلی که در کمیسیون‌های تخصصی و صحن مجلس مطرح شده است، کمیسیون قضایی و حقوقی کارنامه خوبی را از خود به جا گذاشته زیرا قوانین مهم و اثرگذاری را در این دوره به تصویب رساند البته سایر کمیسیون‌های مجلس نیز عملکرد قابل قبولی دارند.

کاظمی ادامه داد: کمیسیون قضایی و حقوقی با اصلاح برخی از قوانین یا تصویب قوانین جدید مانند اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و کاهش مجازات اعدام، اصلاح قانون تجارت بالغ بر ۳ هزار ماده، اصلاح قانون مدنی و قانون تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی و تقلیل مجازات‌ حبس گام‌هایی تاثیرگذاری را در این حوزه برداشته است.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مجلس نمی‌تواند به تنهایی مشکلات مردم را رفع کند، گفت: در ارزیابی موفقیت و عملکرد هر کدام از قوای سه گانه باید مسائل بیرونی را هم در نظر گرفت. میزان تعامل با کشورهای دیگر و استفاده ار ظرفیت‌های کشورهای دوست و همسایه در بهبود شرایط تاثیرگذار است و مجلس شورای اسلامی در این زمینه تا حدودی می‌تواند موثر باشد.