فام نیوز- نماینده اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی، امکانات هلال احمر خوزستان را برای امدادرسانی به مناطق سیل زده ناکافی دانست و گفت: نگرانی از بابت تلفات جانی در مناطق در معرض سیلاب در استان وجود دارد.

جواد کاظم نسب الباجی عصر شنبه در بازدید از مناطق سیل زده در منطقه بامدژ بخش مرکزی اهواز، در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هلال احمر خوزستان امکانات لازم برای امدادرسانی به مناطق سیل زده را به اندازه کافی ندارد و امکاناتی که شرکت های دولتی در اختیار مناطق پرخطر قرار داده اند، تنها در ساعات اداری فعال است، این در حالی است که در شرایط بحران باید شبانه روز برای نجات مردم کار کنیم.

وی با اشاره به طغیان رودخانه های دز و کرخه و کارون افزود: متاسفانه به رغم همه امکانات نتوانستند سیلاب را مهار کنند و اکثر مردم ساکن در حاشیه این رودخانه ها در معرض خطر سیل قرار گرفته اند.

الباجی با بیان اینکه انتظار داریم از استان های دیگر در زمینه امداد رسانی با خوزستان همکاری کنند، اظهار داشت: همانطور که خوزستان همیشه در کنار استان های سیل زده و زلزله زده بوده، از استان های دیگر انتظار داریم که برای امدادرسانی به مناطق سیل زده استان پیشقدم شوند، این در حالیست که ما هیچ امکانات و امدادی از سایر استان ها مشاهده نمی کنیم.

وی تصریح کرد: مسئولان محلی در منطقه حضور دارند، اما این مساله کفایت نمی کند و قابل توجیه نیست که مردم سیل زده خوزستان که پتانسیل و ثروت دارد، در انتظار نان خشکی باشند که به آنها برسد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حداکثر خسارت به زمین های کشاورزی پرداخت می شود، گفت: درباره جبران نشدن زیان سیل فروردین ۹۵ به کشاورزان خوزستان، با رئیس جمهوری صحبت کردیم که قول مساعد برای پرداخت این خسارت ها داده است.

الباجی خسارت به مزارع کشاورزی خوزستان را در نتیجه سیلاب اخیر، فراتر از پیش بینی ها دانست و افزود: مقرر شده است که متولیان کشاورزی آمار زمین های خسارت دیده را جمع آوری و اعلام کنند تا ضمن ارسال به جهاد کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس مطرح و حداکثر خسارت به آنها پرداخت شود.

وی تاکید کرد: در صورت جبران نشدن خسارت کشاورزان، از اهرم های فشار نمایندگان ورود می کنیم.