فام‌نیوز- مسئولان تنظیم بازار کشور مکانیزمی به کار گیرند که قیمت سایر اقلام به ویژه مایحتاج اساسی مردم افزایش پیدا نکند و مردم عزیز بیش از این در فشار نباشند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رضا کریمی در نشست علنی امروز(سه شنبه ۵ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، با سلام و ادای احترام حضور ملت شریف ایران به ویژه مردم استان اردبیل و شهرستان های نمین، نیر و سرعین، گفت: ۵ آبان ماه سال روز بسیج مستضعفین را گرامی داشته و روز تشکیل این ارتش ۲۰ میلیونی را به بسیجیان دلاور تبریک می‌گویم.
نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قبل از بیان هر مسئله‌ای به خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و میراث‌داران واقعی نظام که با نثار خون عزیزان خویش برای کشور عزت و آرامش و امنیت آورده‌اند اطمینان می‌دهیم همان طور که در دفاع مقدس کنارشان بودیم راه امام(ره) و شهدای گرانقدر ادامه دارد و اجازه نمی‌دهیم برخی از مدیران بی‌تدبیر با اقدامات غیرکارشناسی این مملکت را به مخاطره بیندازند و اهداف عالی انقلاب اسلامی و آرمان‌های شهدا با دقت و قدرت ادامه خواهد یافت.
وی افزود: به دلیل اتفاقات روزهای اخیر افرادی جان خویش را از دست داده و خانواده‌هایی املاک و اموال‌شان به آتش کشیده شده است بنابراین به خانواده‌های جان باختگان تسلیت عرض میکنم و با ابراز تاسف از اوضاع پیش آمده که برای هیچ کس خوب نبود و خساراتی نیز برای مردم و کشور تحمیل کرد.
کریمی مطرح کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری تاکید کردند؛مسئولان تنظیم بازار کشور مکانیزمی به کار گیرند که قیمت سایر اقلام به ویژه مایحتاج اساسی مردم افزایش پیدا نکند و مردم عزیز بیش از این در فشار نباشند.
وی با بیان اینکه به ظاهر متولیان امر بنا ندارند در واریز مبلغ حمایتی دقت لازم را به عمل آورند، توضیح داد: این مبالغ به حساب به بخشی از اقشار مختلف کارگری، فقیر و آسیب‌پذیر جامعه واریز نشده است لذا به آقایان تذکر میدهم در سریع‌ترین زمان این مشکلات را برطرف کرده و بیش از این موجب نارضایتی مردم نشوند چراکه نباید نارضایتی تشدید شود.
این نماینده مجلس اضافه کرد: همان طور که امام (ره) فرمونده اند؛ ” اگر دولت  بخواهد مردم و بازار را تحت فشار را قرار دهد بداند فاتحه آن دولت خوانده خواهد شد”، جلب رضایت مردم در اموری که لازم است انجام شود و قدرت ایمان و پشتیبانی ملت شما را نگه داشته، توصیه می‌کنم این پشتیبانی را حفظ کنید چراکه اگر از بین رود همه رفتنی هستند.
وی تاکید کرد: خطر بزرگ این است که ملت از حکومت برگردد آنگاه نه دولت و مجلسی خواهد بود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس به نکاتی برای توجه مسئولان تذکر داد و گفت: ۱- اهتمام جدی به آرام‌سازی و حرکت‌های اصلاحی در زمینه‌های اساسی به ویژه ساختارهای  اقتصادی و بودجه‌ای کشور، ۲- توجه به جایگاه و نقش مردم در تصمیم‌گیری‌های مختلف و کاهش تفکر اندک سالاری، ۳- تسریع در تقویت دیپلماسی منطقه‌ای به خصوص کشورهایی که به عنوان همسایه می توانند در  روابط اقتصادی به ما کمک کرده و رونق بخشند، ۴- وحدت فرماندهی و یکپارچه سازی بخش‌های موازی ساختارهای اقتصادی و سیاسی و امنیتی.
وی همچنین برای وزیر سابق کشاورزی در مسئولیت جدید آرزوی توفیق کرد و از رئیس‌جمهور درخواست کرد در معرفی وزیر جدید جهاد کشاورزی دقت کرده و فردی را معرفی کند که بتواند ساختار مدیریتی را اصلاح کند، همچنین این فرد به جوان‌گرایی اعتقاد داشته باشد و بتواند کشاورز فقیر و معیشتی را سودآور کند و برنامه جامعی برای بازرگانی محصولات کشاورزی ارائه دهد، همچنین ارتقاء حقوق و رفاه پرسنل خدوم وزارت جهاد کشاورزی باور داشته باشد.
کریمی بیان کرد: از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم در تدوین و ابلاغ آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌ها برای شاغلین در این وزارتخانه دقت لازم و جامع را داشته باشد و از اینکه معلمان خرید خدمات آموزشی را فراموش کرده‌اند متاسفم لذا بهتر است در شیوه خود بازنگری کرده و برای این قشر بیش از این نگرانی ایجاد نکنند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با یادآوری اینکه در چنین روزی ۴۶ از هم وطنان عزیز در حادثه قطار جان خود را ادست داده اند، اظهار کرد: ضمن تسلیت مجدد به خانواده‌های داغدار از کمیسیون مربوطه درخواست دارم در ارائه گزارش لازم در این خصوص تسریع کند.