فام‌نیوز: نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به برخی تخریب‌های صورت گرفته علیه اصلاح‌طلبان گفت: آن‌چه باعث اعتماد مردم به این جریان سیاسی شده، صرفاً صداقت خود اصلاح‌طلبان بوده و امروز نیز ما از این تنها سرمایه خود استفاده خواهیم کرد.
علی اکبری در گفت‌وگو با فام‌نیوز، با اشاره به هجمه‌های گسترده علیه اصلاح‌طلبان و فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در ماه‌های اخیر و تاکید بر احتمال افزایش این اقدامات در ماه‌های آینده و تداوم آن در آستانه انتخابات مجلس یازدهم، گفت: متاسفانه صداوسیما عملاً فاقد راهبرد و استراتژی اصولی در راستای اهداف خود بوده و امکان حضور اصلاح‌طلبان در این رسانه را فراهم نمی‌کند.
او گفت: آن‌چه در عمل می‌بینیم این است که ظاهراً صداوسیما در راهبرد رسانه‌ای خود برپایه اصول اساسی نظام مشکل دارد و به‌جای دفاع از ارکان نظام، اقدام به تخریب این ارکان می‌کند. چنان که می‌بینیم این رسانه، عملاً اقدام هم نسبت به مجلس و هم نسبت به دولت رویکرد دفاعی نداشته و مشخصاً در مواردی این دو رکن مهم نظام را تخریب نیز می‌کند.
این نماینده اصلاح‌طلب مجلس با انتقاد از این رویه، خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی احساس می‌شود که صداوسیما عملاً در زمین کسانی بازی می‌کنند که به‌عنوان دشمنان نظام شناخته می‌شوند.
این عضو فراکسیون امید در عین حال به فقدان یک رسانه فراگیر و گسترده در جریان اصلاحات نیز اشاره کرد و با بیان این‌که این ضعف رسانه‌ای نیز ازجمله مشکلات همیشگی این جریان سیاسی بوده، یادآور شد: واقعیت این است که جریان اصلاحات به‌جز یکی، دو روزنامه و چند پایگاه خبری، عملاً فاقد رسانه هستند.
او با انتقاد نسبت به عدم امکان حضور اعضای فراکسیون امید پارلمان در برنامه‌های مختلف رادیویی و تلویزیونی گفت: متاسفانه در این چند سال اخیر همواره شاهد بودیم که گروهی خاص از نمایندگان امکان حضور در برنامه‌های صداوسیما دارند و اغلب اعضای فراکسیون امید از این امکان بی‌بهره هستند.
نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین به رویه مدنظر دولت در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و با تاکید بر این‌که اصلاح‌طلبان از تمام توان خود برای حمایت از دولت و پیروزی روحانی در دو انتخابات ریاست‌جمهوری استفاده کردند، گفت: متاسفانه دولت چنان که انتظار می‌رفت از اصلاح‌طلبان حمایت نکرده و حتی وعده‌های خود که ما از آن حمایت می‌کردیم را نیز عملیاتی نکرده است.
او خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد مجموعه این عوامل باعث شده اصلاح‌طلبان مورد هجمه و تخریب قرار گیرند و درحالی که گروهی سعی در القای ناکارآمدی اصلاح‌طلبان دارند، واقعیت این است که ما در مجلس فاقد اکثریت بوده و هستیم.
اکبری در پایان با بیان این‌که تعداد اعضای متعهد فراکسیون کمتر از یکصد نفر است، تصریح کرد: به نظر می‌رسد هرچه به انتخابات نزدیک‌تر شویم، این تخریب‌ها تشدید شود اما باید توجه داشته باشیم که آن‌چه امروز مشکل اصلاحات است، در زمان انتخابات مجلس دهم نیز وجود داشته و ما آن زمان هم نه رسانه‌ای داشتیم، نه حمایتی. درواقع آن‌چه باعث اعتماد مردم به این جریان سیاسی شده، صرفاً صداقت خود اصلاح‌طلبان بوده و امروز نیز ما از این تنها سرمایه خود استفاده خواهیم کرد.