فام نیوز – فاطمه حسینی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس با انتقاد از تاخیر در معرفی وزیر پیشنهادی علوم گفت که گزینه پیشنهادی دولت باید مورد حمایت جامعه‌ی دانشگاهی کشور باشد.

حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌ عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم برای جامعه علمی کشور جای نگرانی دارد و در حالی که بسیاری از وزرای وزارتخانه‌های مختلف از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها هستند، خود وزارت علوم، تاکنون بلاتکلیف مانده و با سرپرست اداره می‌شود و جای سوال است که چطور هنوز وزیری برای این وزارت‌خانه معرفی نشده است؟

وی افزود: با توجه به آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها شایسته بود همزمان با شروع به کار دانشگاه‌ها وزیر پیشنهادی علوم معرفی می‌شد و فضای ابهامی که در این زمینه وجود دارد شفاف می‌شد.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد:‌ البته موضوع مهم این است که چه کسی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم معرفی خواهد شد ؛قاعدتا فرد مورد نظر باید مورد حمایت دانشگاهیان و دانشجویان باشد و در فضای دانشگاه ایجاد دلگرمی کند تا تاخیر درمعرفی وزیر جبران شود.

حسینی در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه وزارت علوم بخش مهمی از سرمایه انسانی کشور در حوزه علمی را در خود جای داده است، این موضوع بسیار حائز اهمیت است که دانشجویان و اساتید دانشگاه رویکرد مثبتی نسبت به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم داشته باشند.